1. pl
  2. en

Jeśli tekst przysłonięty jest zdjęciem odświeżenie strony powinno pomóc - przepraszamy za niedogodności.

Strona w budowie :) prosimy o wyrozumiałość

Las Lindego w Warszawie

Las Lindego
12 maja 2025

Las Lindego

Poniżej znajdziesz praktyczne informacje: Gdzie zaparkować samochód? Ile zajmuje spacer? Jaką trasę wybrać?  Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

W samym sercu warszawskich Bielan, w otoczeniu miejskiego zgiełku, kryje się spokojna, zielona enklawa – Lasek Lindego. Choć zajmuje zaledwie nieco ponad 20 hektarów, ten niewielki kompleks leśny zachwyca swoim naturalnym urokiem i stanowi ważne miejsce wypoczynku dla okolicznych mieszkańców.

 

Otoczony ulicami Lindego, Marymoncką, Twardowską, Barcicką i Kasprowicza, lasek jest łatwo dostępny, a jednocześnie daje poczucie odcięcia od miejskiego tempa. Co więcej, pełni istotną rolę ekologiczną – jako strefa buforowa chroni pobliski rezerwat przyrody „Las Bielański”, wspierając bioróżnorodność tego fragmentu Warszawy. To idealne miejsce na spokojny spacer, poranny jogging, czy po prostu chwilę oddechu wśród drzew.

 

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zatrzymać się tu na dłużej? Czytaj dalej!

 

Spis treści:

 

  1. Las Lindego bilety i godziny otwarcia

  2. Las Lindego parking

  3. Las Lindego mapa

  4. Las Lindego plac zabaw i siłownia

  5. Las Lindego praktyczne informacje

  6. Las Lindego czy warto odwiedzić?

  7. Las Lindego jak dojechać?

  8. Las Lindego zdjęcia

 

 

 

Las Lindego bilety i godziny otwarcia

 

Wstęp do Lasu Lindego jest bezpłatny i czynny całą dobę.  Alejki w lesie są nieoświetlone.😊

 

 

Las Lindego Parking

 

Aby pospacerować w Lesie Lindego - mamy parę możliwości, aby zaparkować samochód bezpłatnie - 🅿️ ulica Przybyszewskiego, Kasprowicza, Twardowska lub Lindego. 😊

 

Las Lindego parking od strony Przybyszewskiego

Las Lindego mapa

 

Choć sam Las Lindego nie oferuje długich tras, można bez problemu przejść około 2 km, korzystając z dostępnych leśnych ścieżek spacerowych. W czasie przerw warto odpocząć na ławkach i nacieszyć się bliskością natury oraz obecnością zwierząt. Długość trasy zależy od wybranego wariantu – w lesie znajduje się wiele nieoznakowanych, ale dobrze widocznych ścieżek. Jeśli trasa okaże się zbyt krótka, można ją łatwo połączyć z pobliskim Lasem Bielańskim, a nawet z Kępą Potocką

Las Lindego plac zabaw i siłownia

 

W przeszłości, przy wejściu do Lasku Lindego od strony ul. Kasprowicza, na rogu Barcickiej i Twardowskiej, znajdował się nieduży plac zabaw z piaskownicą i huśtawkami. Jednak w 2011 roku, plac ten został zlikwidowany, a w jego miejscu pozostało jedynie kilka ławek oraz siłownią plenerową.

 

Od strony ulicy Nocznickiego pozostały huśtawki na masywnej, drewnianej konstrukcji, drewniany tor przeszkód oraz siłownia plenerowa wykonana z drewnianych elementów.

Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego plac zabaw
Las Lindego siłownia od ulicy Przybyszewskiego

 Las Lindego praktyczne informacje:

 

wstęp jest bezpłatny 

- parking bezpłatny

- na spacer powinniśmy zarezerwować sobie 30 - 120 minut (zależne od długości trasy)

- toaleta bezpłatna w metrze Stare Bielany i Wawrzyszew lub TOI-Toi od ulicy Lindego

- Las Lindego z dzieckiem tak, jest wyznaczony teren do zabawy oraz drewniane przeszkody

- Las Lindego z psem - do lasu nie można wprowadzać psów

- Las Lindego nie jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową (mogą występować chwilami wystające korzenie oraz bardziej grząskie piaski)

 

Czy warto odwiedzić Las Lindego?

 

Lasek Lindego na Bielanach to doskonałe miejsce na relaksujący spacer, kontakt z naturą i chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. Dzięki dogodnej lokalizacji i różnorodnym atrakcjom, stanowi idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku.😊

 

Las Lindego jak dojechać?

 

Wszystko zależy od środka transportu i miejsca, z którego wyruszacie. Polecamy skorzystanie z poniższej mapy, aby zaplanować trasę i sprawdzić przewidywany czas podróży. 😊 Można dojechać autobusami 🚍 linii 156 (przystanek Oczapowskiego), 103, 121, 150, 181, 755 (Szpital Bielański), 🚋 tramwajami linii 1, 5, 16, 17 (Szpital Bielański) lub 🚇 Metrem M1 (Wawrzyszew lub Stare Bielany). 😊

 

W okolicy warto zajrzeć także do większego i dzikszego Lasu Bielańskiego, spokojnego Parku Kępa Potocka oraz ciekawego Muzeum Sportu i Turystyki. Świetnym pomysłem jest też wyprawa rowerem wzdłuż Wisły aż po Powiśle.

 

Aby ułatwić Wam planowanie, stworzyliśmy mapę atrakcji, wraz z legendą, która wyjaśnia, co oznaczają poszczególne ikonki. Na mapie znajdziecie wszystkie interesujące punkty w pobliżu, warte uwagi.🙂

 

To świetny sposób, by urozmaicić swoją podróż i odkryć jeszcze więcej wspaniałych miejsc!

Jeśli nasz wpis był dla Ciebie przydatny, zainspirował Cię do podróży lub po prostu dostarczył wartościowych informacji, będziemy wdzięczni, jeśli postawisz nam wirtualną kawę! ☕Każda filiżanka to dla nas nie tylko miły gest, ale także wsparcie, które napędza nas do dalszego utrzymania, tworzenia i rozwijania bloga.

Dziękujemy, że jesteś z nami na tej podróży! 😊

Jeśli znalazłeś w tym wpisie ciekawe informacje lub inspiracje do kolejnych podróży, będziemy bardzo wdzięczni, jeśli postawisz nam symboliczną „kawę” ☕. Każdy gest wspiera nas w rozwoju bloga!
 

Dziękujemy, że jesteście z nami na tej wspólnej drodze! 🌍❤️

Strona zrobiona w WebWave.